Pro-Probiotic
Probiyotik Nedir ?

Probiyotikler, insan vücudu için özellikle sindirim sistemi için iyi olan canlı bakteriler ve mayalardır. Bunları genellikle hastalığa neden olan mikroplar olarak düşünürüz. Ama vücudumuz hem iyi hem de kötü olan bakterilerle doludur. Probiyotikler genellikle "iyi" veya "yararlı" bakteriler olarak adlandırılırlar çünkü bağırsakların sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar.
Sindirim sistemindeki iyi bakteriler kişiyi zararlı bakterilerden ve mantarlardan korur. Zararlı maddeleri, virüsleri ve bakterileri dışarıda bırakmaya yardımcı olan güçlü bir bariyeri desteklerler. 
Probiyotikler takviye edici gıdalarda ve yoğurt gibi bazı yiyeceklerde bulunur. Doktorlar genellikle sindirim problemlerine yardımcı olmaları için önermektedir.

Probiyotikler; vücuda alındığında ve vücutta yeterli miktara ulaştığında, özellikle sindirim sistemimizdeki yararlı bakteri dengesini sağlayarak, genel sağlığımız ve yaşadığımız hastalıklar üzerinde direkt olarak vücuda fazlasıyla katkı sağlayan yararlı canlı mikroorganizmalardır.
Giderek artan araştırmalar göstermiştir ki, Sindirim sistemimizdeki dost bakteri dengesini korumak, sağlığımız açısından oldukça önemlidir.
Probiyotik mikroorganizmalar, bağırsaktaki bakterileri dengeye sokmaya; doğal olarak da sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.
Sadece bağırsak florasında bulunan bakteri sayısı 100 trilyon kadardır. Bağırsaklarımızda tüm hücrelerden 10 kat daha fazla bakteri bulunmaktadır.
Bağırsak sisteminde bulunan bakterilerin %85’i dost bakterilerdir.
Mide ve bağırsak florası içerisinde dost bakteriler ile zararlı bakteriler bir denge içinde yaşamak zorundadırlar. Bu denge bozulursa çeşitli hastalıklar görülebilir.
Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.